Огірки продовжують стрімко дорожчати: +17% за тиждень

0 469

Навесні попит на огірки традиційно зростає. Утім, постачання овочів з українських тепличних комбінатів дещо скоротилось через прохолодну погоду, а обсяги закордонних постачань зменшились через складнощі з логістикою та високі ризики, пов’язані з експортом до України. Усе це спричинило подорожчання огірків, повідомляє SEEDS.

З початку тижня ціна на овоч зросла на 17% і наразі коливається в діапазоні від 65 до 100 гривень за кілограм.

“Згідно з даними представників тепличних господарств, окрім підвищеного попиту у цьому сегменті, скорочення пропозиції такої продукції з українських комбінатів також стимулює зростання цін на огірок. Пов’язано це з тим, що через похолодання темпи дозрівання огірка в теплицях суттєво сповільнилися, що спричинило зниження виробництва у господарствах”, – зазначають аналітики платформи EastFruit.

Читайте також: Овочі стрімко дорожчають: як змінилася ціна на помідори?

Ціни на огірки в Україні зросли у 1,6 раза, порівняно з показниками початку квітня 2021 року. Утім, гравці ринку вважають таке стрімке подорожчання тимчасовим явищем. Постачання продукції по країні поступово налагоджується, а збільшення виробництва овочів місцевими тепличними комбінатами сприятиме зменшенню цін у цьому сегменті.

Нагадаємо, за минулий тиждень оптова ціна на томати в Україні зросла на 10-20 гривень і подекуди навіть досягла 80-90 грн за кілограм. Є кілька причин поточної ринкової ситуації. Зокрема, це складнощі з логістикою та те, що нового урожаю з українських теплиць варто очікувати за місяць і на ринку превалюють імпортні помідори.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!