Оприлюднено ТОП-5 індикаторів стану вітчизняного свинарства за підсумками 2022 року

0 182

Представники аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» підготували ТОП-5 підсумкових індикаторів стану вітчизняного свинарства. Наприклад, за їхніми підрахунками, цьогорічна середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій майже на 27% вища за показник попереднього року (без урахування ПДВ), пише SEEDS.

Приблизно 400 свиногосподарств
Оператори 10 областей України безпосередньо відчули на собі вплив війни. Хоча із окупацією, наближеністю до зон бойових дій та руйнування пов’язані з цим торкнулися меншого числа свиногосподарств, проте близько чотирьохсот виробників свинини у перший місяць війни стикнулися із розривом ланцюгів поставок критичних виробничих ресурсів (кормів, ветпрепаратів тощо), проблемами з переміщенням тварин між комплексами та чи на забій, браком персоналу через евакуацію.

22 тис. свиноматок
Такі попередні оцінки втрати промислового маточного поголів’я. За попередніми розрахунками через безпосередні бойові дії та/чи ризики подальшого господарювання, промисловий сектор свинарства втратив не менше десятої частини «стартової» чисельності свиноматок у 2022-му. У свою чергу динаміка загального поголів’я кількох останніх місяців вказує, що вже на початку 2023-го сукупне поголів’я свиней в країні досягне п’ятимільйонної позначки чи навіть нижче.

На 26,3% більше
Саме на такий відсоток цьогорічна середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій вища за показник попереднього року (без урахування ПДВ). Так, під впливом меншої внутрішньої пропозиції, глобальних та національних інфляційних трендів, минулого року вона сягнула 48 грн/кг, що більш ніж на чверть чи 10 грн/кг перевищує показник 2021-го.

47 тис. тонн
Стільки імпортної свинини у 2022-му надійшло на внутрішній ринок. Податкові преференції для імпортерів-спрощенців, нестача внутрішньої пропозиції свинини та, як наслідок, підвищені ціни закупівлі періодами підживлювали інтерес вітчизняної м’ясопереробки до дешевшої імпортної сировини. Однак у останні два місяці року активність імпортерів помітно знизилася, як порівняно із жовтнем, так і з листопадом-груднем 2021-го: 1,8 тис. т у листопаді.

Читайте також: Ціни на ринку живця свиней демонструють торішні показники

Кожен 5-й
В умовах війни абсолютна більшість операторів перейшли «в режим очікування» та не готові будувати далекоглядні плани розвитку. Так, опитування 115 ключових гравців ринку (сукупне свипоголів’я близько 2,5 млн гол.) вказує, що 80% респондентів наразі обирають роботу в штатному режимі. Водночас кожне п’яте підприємство або озвучує плани розвитку, або вже втілює проєкти, спрямовані на нарощування виробничого потенціалу підприємств за рахунок розбудови, реновації чи оновлення поголів’я. Утім поки зарано казати про повну компенсацію втрат вітчизняного свинарства через війну.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!