Овочі, фрукти та зелень допомагають уникнути хвороби Альцгеймера

0 139

Згідно з новим дослідженням, проведеним Університетом RUSH у Чикаго, у людей, які їдять зелені листові овочі, фрукти, цільнозернові продукти, оливкову олію, боби, горіхи та рибу, у мозку може бути менше білків, пов’язаних із ризиком хвороби Альцгеймера, ніж у людей, які не вживають ці продукти, пише SEEDS.   

Дослідники вивчили, наскільки точно люди дотримувалися дієти MIND і середземноморської дієти. Попри схожість, середземноморська дієта рекомендує овочі, фрукти та три або більше порцій риби на тиждень, тоді як дієта MIND віддає перевагу зеленим листовим овочам, таким як шпинат, капуста і листова капуста, поряд з іншими овочами.

Читайте такожПід Одесою висадили мигдалевий сад

Автор дослідження Пуджа Агарвал (Puja Agarwal) зазначає:

“Наш висновок про те, що менша кількість ознак хвороби Альцгеймера пов’язана з вживанням більшої кількості зелених листових овочів, обґрунтовано мотивує людей замислитися над тим, щоб додати більшу кількість цих овочів до свого раціону”.

Дієта MIND також віддає пріоритет ягодам над іншими фруктами й рекомендує одну або кілька порцій риби на тиждень. Обидві дієти рекомендують невелику кількість вина, передає  FreshPlaza.

Пуджа Агарвал додає: “Ці результати вражають. Поліпшення дієти людей тільки в одному аспекті – наприклад, вживання понад шести порцій зелених листових овочів на тиждень або відмова від смаженої їжі – дає змогу знизити кількість амілоїдних бляшок у мозку до рівня, відповідного до молодшого віку – приблизно на чотири роки молодшого”.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!