Перепідписання зернової угоди може призвести до зниження цін на пшеницю

0 251

У лютому буде переглянуто угоду щодо гуманітарного зернового коридору з України. Під час перепідписання угоди можливе призупинення роботи морських портів, яке негативно позначиться на цінах на пшеницю. Про це йшлося 24 січня під час щотижневого брифінгу аналітичного відділу кооперативу «ПУСК», створеного у рамках Всеукраїнської аграрної ради, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті ВАР.

Наразі рф вже чинить штучні перепони для дії гуманітарного коридору.

«Кількіть комісій для перевірки суден у Босфорі росіяни вже скоротили, що гальмує експорт українського зерна. Наближається термін перепідписання зернової угоди, рф вже створює «цирк шапіто». Ймовірно, що угоду буде продовжено, але перепони від рф будуть постійно. Треба готуватись, що тиждень- два порти можуть не працювати. Наразі бачимо по цінах на пшеницю локальний максимум на рівні умовно 225 $/т. Далі показник піде вниз в очікуванні перемовин по зерновому коридору. До 10-15 лютого ціна пшениці  може знизитися до 215-220 $/т», – прогнозує аналітик кооперативу «ПУСК» Олексій Тартаковський. 

Проте вищеназване цінове зниження є тимчсовим.

«Ринок пшениці буде поступово розвертатись, але це не тренд, а корекція ринку. Після переукладання зернової угоди ціни стабілізуються», – вважає аналітик. 

Читайте також: Українські аграрії звернулися до світових лідерів із закликом щодо продовження Зернової ініціативи

У довгостроковій перспективі українська пшениця буде затребувана на світовому ринку.

«Китай імпортує рекордні обсяги пшениці зараз. Нагадаю, що Китай часто формує значні запаси перед світовою кризою», – додав Олексій Тартаковський. 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!