Перехід на альтернативні види палива зробив агропідприємства України менш енергозалежними

0 201

Українські агропідприємства стають менш енергозалежними та більш конкурентними попри виклики війни, впроваджуючи енергоефективні рішення, пише SEEDS.

«Десятки мільйонів кубічних метрів заощадженого газу, зекономлені кошти, дешевша електроенергія та тепло з біомаси для потреб виробництва… Таких результатів досягає український бізнес, впроваджуючи енергоефективні рішення та переходячи на альтернативні види палива на своїх підприємствах», – наголосив заступник Голови Держенергоефективності Віктор Білько під час зустрічі із керівництвом одного з українських агропідприємств.

Щоб зменшувати залежність від дорогого газу і підвищувати рівень своєї економічної ефективності, ще 15 років тому компанія, що спеціалізується на тепличному вирощуванні овочів, зацікавилася альтернативними рішеннями і почала їх впроваджувати.

Читайте також: Кабмін змінив умови надання грантів на теплиці та сади

Компанія втілила передову технологію – “тригенерацію” – виробництво електричної та теплової енергії за принципом когенерації, а також раціонального використання побічних продуктів згоряння природного газу (вуглекислий газ – СО2) для живлення рослин, пише Урядовий портал.

Зокрема, підприємство встановило:

  • когенераційну установку потужністю 6 МВт на базі газопоршневих двигунів, що генерує електроенергію для освітлення теплиць, теплову енергію для опалення теплиць та вуглекислий газ для підживлення рослин;
  • електродний котел, котли на трісці та соломі з автоматизованою подачею тюків, що дозволило замістити теплову енергію з природного газу;
  • обладнання для виробництва (заготівлі) біомаси (тріски та соломи), що зменшило витрати підприємства на логістику;
  • світлодіодні системи освітлення, що зменшили питомі витрати електроенергії на вирощування продукції та дали в 2 рази більше світла, що суттєво збільшило врожайність.

Окупність кожного з цих заходів склала від 2 до 5 років. Усі вони дали змогу підприємству зберегти провідну позицію як на внутрішньому ринку і за кордоном.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!