Перший в Україні фісташковий сад доповнять деревами мигдалю

0 1 782

Фермер Андрій Петков з міста Ізмаїл на Одещині заклав перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га. Плантація закладена майже рік тому сіянцями з Узбекистану, де фермер вивчав досвід вирощування фісташки та особливості цієї культури.

Зараз рослини мають висоту 40 см, а деякі взагалі 50-60 см. Наступного року Андрій Петков планує прищеплювати сортові форми рослини: Керман – для жіночих рослин та Петер – для чоловічих.

Перший урожай фісташки аграрій розраховує отримати через 5 років, а повне плодоношення вже на 12-15 рік існування саду. Кожне дерево здатне дати 320-1000 г горіхів за сезон.

“Фісташка, як культура, цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах і практично не вимагає поливу. На даний час рослини взагалі знаходяться на повному самозабезпеченні: без добрив, хімії та поливу.

Увесь догляд буде полягати у підщеплюванні та формуванні крони. А друга причина економічна, адже фісташкові горіхи добре оцінюються на ринку”, – зазначає садівник з Одещини.

Поки фісташка росте, Андрій Петков у міжряддях планує посадити мигдаль, який теж щепитиме. Мигдаль починає плодоносити на 3-4 рік, тож аграрій зможе заробляти гроші з саду, поки фісташка ще не плодоносить. На 15-й рік мигдаль викорчується.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Овочі і фрукти

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!