Під час коронавірусу неймовірно виріс попит на яблука

0 479

Яблуко –  відносно недорогий продукт, однак під час коронавірусу попит на нього збільшився колосально по всьому світу. Про це під час першої веб-конференції “Як змінюються правила ведення агробізнесу через пандемію Covid-19 та карантин”, організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, пише SEEDS.

“Поки що те, що ми бачимо в світі, з усіх фруктів під час коронавірусу виграло яблуко. Попит скрізь збільшився. Можливо тому, що яблуко можна зберігати досить тривалий час, навіть без холодильника. Крім того яблуко – це відносно недорогий продукт.

Непогано йдуть цитрусові, але не тому, що там вітамін С, а через те, що вони також зберігаються краще.

Якщо говорити про базові овочі борщового набору, які є недорогими, в умовах, коли доходи населення падають, а вони однозначно впадуть, попит на них активізується.

До речі горіхи можуть також трохи постраждати – попит на них вже зараз починає просідати. Це дорогий продукт”, – прогнозує експерт ФАО.

Що стосується експортних позицій України – складна логістика і не зовсім очевидний попит може позначитись на експорті свіжих ягід, каже Андрій Ярмак. Однак це тільки ймовірність – загалом же “експорт буде” каже фахівець.

“Експорт буде! Я завжди кажу так: якщо ви займаєтесь бізнесом серйозно, ви повинні робити професійно і найкраще за інших те, що ви робите. Сконцентруватися на тому, що вважаєте для себе стратегічним продуктом і постійно займатися його вирощуванням, орієнтуючись на конкретні ринки збуту.

Заробляє лише той, хто системно працює над ефективністю і якістю своєї продукції.

Якщо ви кожного року вирощуєте щось інше – ви просто граєтесь в казино. Для прикладу, викорчували малину минулого року. Через те, що багато людей вийшли з цього бізнесу, ціна була досить доброю і можна було на цьому непогано заробляти”, – вважає Андрій Ярмак.

А ось експорт свіжих ягід цьогоріч може бути проблемним через складну логістику і не зовсім очевидний попит, однак зовсім не обов’язково, що ці проблеми таки будуть, каже експерт.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!