Під Тернополем господиня вирощує близько 200 екзотичних дерев

0 524

Дерево, що за рік виростає на 3 метри, кущ, на який злітаються усі метелики, ліана, плоди якої мають ефект женьшеню. Ці та інші екзоти вирощує у себе на городі пенсіонерки з Тернопільщини.

За освітою Емілія Панкевич – агроном. Зараз їй 75 років. Попри такий поважний вік Емілії Михайлівні вистачає сил та енергії на незвичне хобі.

На 12 сотках городу у Скалаті вона вирощує близько 200 екзотичних дерев, кущів та рослин. Колекцію заморських дерев, кущів та квітів жителька Скалата Підволочиського району збирала понад 30 років.

Інжир у господині плодоносить двічі: навесні і влітку.

“Я думаю собі, що Єва согрішила не яблуко вкусивши, а інжир. Тому що потім вони прикривалися листочками такими шкіряними, інжирними, – розповідає Емілія Панкевич. – Це лохина скандинавська, має такі самі лікувальні властивості, як чорниця. Але чорниці треба кислий грунт, крапельне зрошення. От бачите – під плотом посадив, підв’язав, бо ягід багато, вони гнуться”.

А поруч росте адамове дерево, або, як його ще називають, павловнія. За рік воно може вирости на 3 метри.

“Замість тополі на вулиці можна посадити таке енергетичне дерево. Від нього алергії нема, а ще він багато виділяє кисню і забирає вуглекислого газу, – каже Емілія Панкевич. – Це метеликовий кущ, на нього злітаються усі метелики, а запах божественний”.

Про своє хобі Емілія Панкевич може говорити годинами. Зізнається, що рослини додають їй сил і дарують гарний настрій.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Т1 Новини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!