Під Харковом на непридатних для господарювання землях вирощуватимуть енергокультури

0 722

Мерефа – невелика 25-тисячна громада під Харковом. В результаті децентралізації Мерефа стала прикладом самоорганізації, екологічності та бюджетного планування.

Саме тут планують засадити енергетичними тополями, вербою та міскантусом 150 га непридатних для ведення сільського господарства земель. Проект реалізують у рамках “Угоди мерів”.

Передбачається, що вже через три роки з перших 50 га можна буде зібрати перший “урожай” тополі. Для переробки енергетичних культур у Мерефі запустять цех з виробництва паливних брикетів, якими опалюватимуться школи та дитсадки.

“Мегават електроенергії, згенерований у результаті спалювання вугілля і мазуту, дає викид 902 кг СО2. Тверде місцеве паливо — дрова, тріски, брикети — має нульовий викид, виділяючи при спалюванні стільки вуглекислого газу, скільки споживає за час росту”, — розповідає енергоменеджер міськради Олена Броварник.

На додачу, у Мерефі планують компостувати органічні відходи для отримання добрив для сільського господарства. Звичайні побутові відходи будуть направляти на сортувальну лінію, для вилучення вторинної сировини. Будівельне сміття планують використовувати при ремонті доріг, приміром, на відсипання вирівнюючого шару.

Також громада почала розвивати сонячну енергетику. У Мерефі запрацювала сонячна електростанція потужністю 3,9 МВт, яку побудувала компанія AES SOLAR.

Наразі побудована і готується до запуску ще одна СЕС потужністю 2,4 МВт. Інвестором виступив один з місцевих жителів.

Досягнення громади відзначено еко-оскаром — спеціальною нагородою проекту “Екотрансформація”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Liga.net

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!