Підприємство з Черкащини, яке навесні постраждало від паводку, зібрало непоганий врожай лохини

0 300

Тільки за місяць фермерське господарство у селі Келеберда, що на Канівщині, зібрало 59 тонн лохини. А ще не так давно, під час весняного паводка, тут було затоплено 52 гектари насаджень, пише  SEEDS.

Цьогоріч погода сприяє швидкому дозріванню ягоди, тож роботу в полі розпочали раніше, ніж зазвичай. Урожай тут збирають до сотні людей. Якість ягід від минулого року не відрізняється, нині мають іншу проблему.

“У нас проблеми з бур’янами, адже вода стояла до останнього, і ми не встигли побороти цю проблему так, як потрібно. Якщо зараз ми почнемо боротьбу з бур’янами, то ми обтрусимо усю ягоду”, – розповіла Суспільному працівниця Анна Індутна.

За день збирають до трьох із половиною тонн. Аби обірвати всі стиглі ягоди, щодня потрібно щонайменше півтори сотні працівників. А їх нині вкрай браку, зазначила пані Анна:

“Уклали 132 договори, але фактично приблизно ходять 80 людей. Ми підвозимо людей, якщо це Канів, Ліплява, Келеберда”.Торік за сезон зібрали 87 тонн ягоди, цьогоріч у планах – мінімум сто, розповіла Анна Індутна. Та через весняний паводок мають втрати – 6 гектарів площі.

“Навіть нині уже скільки часу пройшло, а в нас і досі стоїть вода у полі. Саджанці висохли. Ті, що вижили і залишилися з ягодою, цього року будуть родити, ягода здорова і кущі витримали”, – зазначила вона.

Читайте також: В Україні суттєво виріс експорт лохини

Зі слів Анни Індутної, сезон збору лохини триватиме до кінця літа.

 

 SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!