Поліпшує процес живлення: агрофірма на Миколаївщині запроваджує технологію внесення вихлопних газів у ґрунт

0 95

«Агрофірма Корнацьких» на Миколаївщині планує підвищити врожайність культур, застосувавши технологію внесення вихлопного газу (НС + СО2) в ґрунт. Це поліпшить живлення та процес фотосинтезу.

Про це розповів директор агрофірми Богдан Вітвіцький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Крім того, за його словами, можна зекономити на внесенні азоту. Наскільки – в господартві ще аналізуватимуть.

«Ця технологія не нова, але нею мало хто користується. У нашій області використовує один фермер – ми спілкувалися з ним, а також із сусідами, які випробовували її на демо, вивчали її раніше, тож з огляду на великий ажіотаж навколо азотних добрив, матимемо перевагу», – зазначив Богдан Вітвіцький.

В «Агрофірмі Корнацьких» вже купили турбіну для внесення в ґрунт вихлопного газу від глибокорозпушувача. Установка недорога – 9 тис. євро, тож швидко окупиться.

«Навіть якщо працюватимемо за класичною технологією, не зменшуючи кількість азотних добрив, ми отримаємо кращий результат щодо врожайності. Наступний крок – обробка насіння вихлопними газами (тобто добривом) під час сівби», – додав аграрій.

Для цього планують обладнати установкою сівалку. Але поки що чекають результату аналізу зерна, адже в СО2 є не лише азот, а й важкі метали. За словами фахівця, її можна поставити й на обприскувач, щоб вносити СО2 у воду для приготування робочого розчину для бакової суміші ЗЗР – і буквально через дві години рослина міняє колір.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!