Понад 500 голів свиней знищили на фермі у Хмельницькій області через вірус АЧС

0 1 462

На Хмельниччині зареєстрували захворювання свиней на африканську чуму. Про це повідомляють в Головному управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

«Спалах АЧС зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в селі Почапинці Чемеровецького району. 9 квітня в господарстві захворіло дві свиноматки. До нас надійшло звернення від ветлікаря про те, що вони не піддаються лікуванню. Тварини загинули. Спеціалісти, які виїхали на місце події, відібрали біоматеріал та направили на дослідження до Хмельницької державної регіональної лабораторії. І вже лабораторно у свиней підтвердили діагноз АЧС», – розповів Олександр Садов’юк, заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За його словами, зараз уже затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії вогнищем АЧС визнано територію ферми в селі Почапинці. Ще два села – Почапинці і Садове увійшли до загрозливої зони. 10-кілометрову зоною довкола вогнища АЧС визнали зоною нагляду.

«Усе поголів’я свиней, а це 547 голів, уже завершують знищувати. В селах, які потрапили до зони захисту, очікуємо, коли пройде інкубаційний період, населенню буде запропоновано здати тварин за забійні підприємства», – каже Олександр Садов’юк.

Зазначається, що останній спалах африканської чуми на Хмельниччині був зафіксований минулого року в цьому ж населеному пункті. Щоправда, не на фермі, а в приватному господарстві.

SEEDS.org.ua за матеріалами ye.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!