Ремесло Сватівських бджолярів визнали нематеріальною культурною спадщиною України

0 997

Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, пише SEEDS.

Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

“Саме бджола стала символом м. Сватове та Сватівського району на згадку про давнє заняття перших поселенців та як символ працелюбності сучасних мешканців. Минуло вже більше 350 років, а в районі збереглося традиційне ремесло бджільництва.

Сьогодні цю традицію продовжують багато місцевих. Хтось для душі, хтось для невеликого заробітку, а хтось для серйозного бізнесу. Знання та вміння сватівчан передавалися із покоління в покоління. Армія сватівських бджолярів налічує сотні послідовників давнього промислу”, – так описують цей елемент на сайті Луганського обласного центру народної творчості.

Читайте також: На Київщині відтворили прадавній обряд зажинків

Всього Міністерство додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України 5 нових позицій. Окрім традиційного ремесла бджільництва у Сватівському районі в перелік також внесені:

  • Традиція гуцульського художнього дереворізьблення;
  • Традиційний обряд Маланка с. Белуя Івано-Франківської області;
  • Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті;
  • Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині.

Тепер територіальні громади мають подати Міністерству культури та інформаційної політики України плани охорони елементів. До його розробки мають залучити громадськість. Також план має містити інформацію про передачу знань про елементи нематеріальної культурної спадщини  у спільнотах, дослідження культурного простору, пов’язаного з елементом, підвищення обізнаності про елемент серед широкого загалу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!