Фермери Ізюмщини шукають на полях міни за допомогою дистанційно керованого залізного «Дракона»

0 363

У селі Шевелівка Ізюмського району Харківщини сільгоспвиробники працюють на 25% від своїх можливостей через мінне засмічення угідь. Для того, аби не наражати людей на небезпеку, поля спочатку перевіряє «Дракон» – машина для розмінування на дистанційному управлінні, пише SEEDS.

Орні землі СТОВ «Річленд Інвест» розташовані на території Шевелівського старостинського округу Балаклійської ТГ, який пів року потерпав від масованих ракетних обстрілів та авіаударів.

«Починаючи з 11 травня минулого року, ворожа авіація завдала понад тридцять авіаударів по Шевелівці. Частина випущених росіянами боєприпасів приземлилась на наших сільгоспугіддях. Незважаючи на те, що село не було зайняте росіянами, при виході в поле зберігається досить висока вірогідність наштовхнутися на вибухонебезпечний предмет.

Наш керівник Дмитро Хасьянов безпеку людей виносить на перший план, тому «ризикує» техніка, а не механізатор», – розповів агроном «Річленда» Андрій Лапа медіа «Слобідський край».

Польовий «Дракон», так співробітники товариства прозвали «комп’ютеризований» трактор Т-150, має дистанційне управління. Він опрацьовує кожен метр площі.«Якщо «Дракон» натрапить на міну, то, значить, йому не пощастило. Завдяки цій машині ми створюємо для механізаторів безпечний режим роботи», – зазначає агроном господарства.

Читайте також: Для українського бізнесу на час війни спростили процедуру банкрутства

Нині на території машино-тракторного парку лежить купа металобрухту. Чого тут тільки не побачиш – і оболонки від С-300, і «пелюстки». Всі ці залишки від «руского міра» були виявлені на місцевих полях.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!