Рішення українських вчених для відновлювання ґрунтів за допомогою мулу увійшло до фіналу міжнародного конкурсу інновацій

0 1 004

Рішення для відновлення ґрунтів, розроблене українськими науковцями за підтримки Програми USAID АГРО, увійшло до четвірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій SID-US 2024, який нещодавно відбувся у Вашингтоні, пише SEEDS.

Мета цього заходу – визначити сучасні інноваційні рішення, що здатні допомогти світу протистояти глобальним світовим викликам. З-поміж багатьох проєктів із різних країн світу організатори заходу обрали чотирьох фіналістів. Серед них – рішення із використання мулу та донних відкладень для відновлення ґрунтів, яке за підтримки Програми USAID АГРО розробила ГО  «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків».

Читайте також: У Криму почали висихати річки: ситуація з водою буде тільки погіршуватися

«Цей проєкт передбачає використання у сільському господарстві мулу та донних відкладень, які накопичуються на дні ставків та мають щороку видалятися.

Загалом в Україні близько 20 млн га земель потребують рекультивації або відновлення, і водночас понад 40 тис. ставків очікують очищення для розвитку аквакультури та покращення довкілля. Щороку можна видаляти 30–35 млн т мулу, що стане матеріалом для відновлення близько 200 тис. га земель», – йдеться у повідомленні USAID АГРО.

Науковці провели лабораторні дослідження та розробили рекомендації щодо видалення мулу зі ставків і їх ефективного застосування для покращення стану ґрунтів.

“Крім того, до Міністерства аграрної політики та продовольства України внесли пропозиції щодо законодавчого регулювання процесів видалення донних відкладень. Їх прийняття не лише допоможе вирішити проблему очищення 40 000 ставків, але й покращить умови для ведення бізнесу у сфері аквакультури та допоможе аграріям знайти альтернативу мінеральним добривам”, – йдеться у повідомленні.


Рекомендації з використання донних відкладень із рибогосподарських водойм для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення пошкоджених земель доступні за посиланням: https://bit.ly/3wQ4x15

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!