Розмінування сільгоспугідь України – один із ключових пріоритетів Уряду

0 272

Уряд посилює роботу з ЄС для формування комплексної політики у сфері гуманітарного розмінування. Першочерговим завданням є залучення міжнародних фахівців з розмінування, придбання спецтехніки та розмінування сільгоспземель, пише SEEDS.

Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Головою служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петером Вагнером, повідомив Урядовий портал.

«Уряд України визначив розмінування одним із п’яти ключових пріоритетів для швидкого відновлення країни та прийняв План заходів з розмінування земель с/г призначення. Насамперед необхідно розмінувати понад 470 тис. сільгоспугідь. Наш виклик на сьогодні – максимально прискорити процес розмінування, збільшити кількість саперів та укомплектувати їх спецтехнікою.

Для цього вже відкрито спеціальний збір коштів через платформу United24, які підуть на придбання спецтехніки для розмінування території України. Наша ціль – зібрати понад 230 млн євро на спецтехніку для розмінування пріоритетних територій», – зауважила Юлія Свириденко.

Загалом підтримку Україні у сфері гуманітарного розмінування надають понад 30 країн та організацій-партнерів. Однак, найбільша потреба наразі у збільшенні кількості операторів протимінної діяльності (фахівців з розмінування) та пошуку іноземних виробників спеціального обладнання для розмінування з метою подальших закупівель Україною.

Читайте також: Фермери з окупованої частини Херсонщини мусять продавати суницю дешевше собівартості

Наразі розмінуванням в Україні займаються як державні структури, такі як ДСНС і Міноборони, так і приватні оператори протимінної діяльності. Задіяно близько 1700 саперів та 12 машин для розмінування.

Перший віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Уряд починає реалізацію нової державної політики у сфері гуманітарного розмінування. Серед ключових елементів:

  • оновлення національних стандартів протимінної діяльності;
  • ефективна національна програма з протимінної діяльності із пріоритетними напрямами;
  • створення ринку послуг з розмінування, конкуренція між операторами з розмінування, залучення якомога більшої кількості міжнародних операторів за допомогою фінансової підтримки міжнародних партнерів;
  • освітні та комунікаційні кампанії;
  • активне залучення інноваційних технологій.

Голова служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер відзначив, що для співпраці з європейським бізнесом у цій сфері потрібна комплексна політика, яка враховує сертифікацію ЄС, розробку карт замінованих територій, координацію всіх учасників та процесів розмінування.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю щодо формування цілісної політики у сфері гуманітарного розмінування, спільний пошук спецтехніки та інших ресурсів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!