Буковинське поминальне деревце стало частиною Національного переліку культурної спадщини

0 288

“Буковинське поминальне деревце з дарами” включили в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини. Це зробили за рішенням експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики, пише SEEDS. 

На Буковині поминальне деревце з дарами готують на похоронну процесію у ріст дорослої людини чи дитини. Його ще називають “пом”, “парастас”, “деревце”, “коливце”, “прутчик”.

“Прикрашають випічкою, де кожна фігурка має символічне значення – птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо. Також деревце прикрашають фруктами та свічками”, — повідомляється на Facebook-сторінці проєкту “Спадщина” Буковинського центр культури та мистецтва.

Експедиційне вивчення цієї традиції тривало п’ять років. Дослідники етнографії у громадах зібрали фото- та відеоархів, опублікували наукові та науково-популярні нариси про цей звичай, спільно з громадами-носіями займалися промоцією елемента та просуванням його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Читайте також: В Дніпрі випекли гігантський торт у формі вишитого рушника

“Буковинське поминальне деревце з дарами” є спільним для українців Буковини, румунів та молдован. Охоронний номер елемента – 069н.к.с.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!