Розвиток переробки піде на користь енергетичній безпеці України – Дмитрасевич

0 211

Нові виклики спонукають до оперативного реагування та переформатуванні агросектору, розвитку галузей переробки. На цьому наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, пише SEEDS.

Зокрема, таку думку він висловив в ефірі інформаційного марафону на каналі «1+1».

«З цього приводу є розуміння не тільки в Уряду, а й в аграріїв. Один з можливих варіантів переробки зернових, а також – відходів сільського господарств. Це біогаз, виробництво біометану. Розвиток переробки піде на користь енергетичній безпеці України. Зараз ми працюємо над цим. План відновлення України на найближчий період також включає позиції щодо стимулювання переробки й залучення інвестицій в переробку зернових культур», – сказав Маркіян Дмитрасевич.

Також він також наголосив на необхідності розширення кількості українських портів, залучених в експорті агропродукції.

«Нам важливо не лише збільшувати географію портів, а й зробити зернові коридори постійними, чи продовжити їх дію хоча б на рік. Що дало б можливість нашим аграріям, а також світовому продовольчому ринку мати певні орієнтири щодо планування своєї роботи», – говорить заступник міністра.

За його словами, за більше як три місяці роботи зернового коридору, було експортовано близько 12 млн тонн збіжжя. Найбільше вивезли пшениці, кукурудзи та ріпаку.

Читайте також: ЄС виділяє 1 млрд євро на експорт українських зернових

Як запевнив Маркіян Дмитрасевич, близько половини зерна йде на країни Африки та Азії.

Наразі проблем зі зберіганням зерна в Україні немає. Попри пошкодження елеваторів та об’єктів інфраструктури аграрного сектору завдяки підтримці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та міжнародних донорів аграріїв забезпечили засобами тимчасового зберігання зерна.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!