Україна продовжує відкривати нові ринки збуту яблука в Африці

0 278

Найскладніші умови, в яких доводиться працювати українським садівникам у 2022 році, на тлі цинічного тероризму з боку російського режиму та знищення громадянської інфраструктури найбільшої країни Європи не зупиняють українців від розширення географії ринків збуту фруктів, пише SEEDS.

Як повідомили команді EastFruit в одній із провідних садівницьких компаній України «Сади Дніпра» (ТМ UApple), підприємство продовжує розширювати географію фруктового експорту. Нещодавно «Сади Дніпра» поставили контейнер яблука до ще однієї країни Субсахарської Африки – Екваторіальної Гвінеї! Раніше компанія регулярно постачала своє яблуко до багатьох екзотичних країн Африки та Азії, а навіть експортувала фрукти до Сомалі.

Читайте також: Ціни на українські яблука продовжать зростати

Однак після блокування Українських портів Чорного моря і початку повномасштабного вторгнення постачання у віддалені країни стали практично неможливими. Тому керівництву компанії довелося терміново шукати альтернативні логістичні рішення, і розширювати постачання яблука на ринки країн Євросоюзу.

Як відомо, хто шукає, той завжди знайде.

«Поставляти яблуко до Субсахарської Африки завжди було дуже непросто, навіть за умов, коли Україна могла відправляти морські реф-контейнери зі своїх портів. Логістика і тоді була дуже дорогою, а контейнер перебував у дорозі дуже довго. Навіть у Сінгапур та Малайзію постачати свіже яблуко було набагато простіше і дешевше» – пояснює Олександр Пахно, керівник компанії «Сади Дніпра».

«Можете собі тільки уявити, скільки коштує такий експорт тепер, під час війни, і наскільки це складно.Однак у нас чудова команда, і ми розуміємо, що нам не можна зупинятися у розвитку особливо зараз. Ми також знаємо, що без експорту розвиток садівничого бізнесу в Україні неможливий. Тому ми продовжуємо брати участь у міжнародних виставках, шукати нові ринки збуту, знаходити логістичні можливості та рішення та підтримувати зв’язок із нашими клієнтами, постійно підтверджуючи свою репутацію надійного постачальника яблука преміальної якості», – каже Олександр Пахно.

«Українське яблуко має чудову репутацію на Близькому Сході й стало справжнім відкриттям та навіть трендом для імпортерів із Субсахарської Африки у 2020-2021 роках. На цьому фоні робота команди «Садів Дніпра» – це величезний внесок у збереження та майбутній розвиток усього садівничого бізнесу усієї України. Адже піти з ринку легко, а повернутися на нього буде набагато складніше. І причини догляду, на жаль, покупців здебільшого не цікавлять. А, як кажуть, «святе місце порожнім не буває». Вже зараз ми бачимо, як постачальники з Сербії активно займають ніші України, що звільнилися. І навіть яблуко з Молдови, якому росія також закрила доступ до свого ринку, потроху намагається йти слідами українських постачальників», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Аналітики EastFruit зазначають, що однією з переваг реалізації яблука в Африку є можливість продажу плодів порівняно невеликого калібру, які не мають високого попиту на внутрішньому ринку України та в ЄС за порівняно високою ціною.Це частково компенсує високі витрати на логістику. Але найголовніше – це те, що Африка має великий потенціал нарощування імпорту яблука, що є тут екзотичним фруктом. Адже економіка багатьох країн регіону зростає досить швидко, як і населення цих країн.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!