Нашестя іспанських шкідників: руді слимаки знищують урожай на Львівщині

1 4 526

Уже кілька років поспіль городи селян з Львівщини (Винники, Дрогобич, Містки та ін.) атакують руді іспанські слимаки. Шкідники їдять овочі та потрапляють навіть у погреби, повідомляє SEEDS. Власники господарств не знають як впоратися з черевоногими.

Руді слимаки всеїдні – для харчування їм підійде будь-яка городина. Також шкідник досить швидко розмножується.

“Слимак поїдає практично всі зелені частини рослини, зокрема, городніх, квіткових рослин. У Львівській області є цілі поля, які страждають від цього шкідника. На великих площах боротися зі слимаком складно, оскільки вартість засобів захисту буде достатньо високою”, – зазначає голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

Наразі в Україні немає жодного офіційно зареєстрованого препарату для боротьби з такими слимаками. Селяни просто збирають їх. Подекуди – навіть відрами. Утім, є ефективніші способи боротьби зі шкідником, говорить Ярослав Лободзець, начальник відділу Управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

“Позбавитися рудих слимаків можна, обприскуючи їх нашатирним спиртом. Варто розводити 100 – 150 грамів цього спирту на 10 літрів води. Коли цей розчин потрапляє на шкідників, вони гинуть. Також хорошим засобом для боротьби з рудими слимаками є порошок гірчиці, або мелений перець. Для тих, у кого земельна ділянка невелика, раджу обкопати її по периметру, утворивши невелику канаву, зробити суміш вапна та гірчиці і насипати в канавку. Слимаки не зможуть перелізти через цей бар’єр”, – говорить фахівець.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Львів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Володимир пише

    Гранули Bros!!! Дуже ефективний засіб, сам застосовую, супер!!! Провірено!!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!