Що перешкоджає експортному прориву української картоплі

0 288

За кордоном українська картопля викликає жваву зацікавленість, однак на завжди є можливість виконати всі міжнародні контракти. Про це розповіла виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова під час конференції “Овочі та фрукти України-2019. Експортний прорив”, передає кореспондент SEEDS.

“Запити, які надходили за останні 2 роки: 4 тисячі тон однорідної продукції. Однорідної. Навіть насінева компанія, яка знає, кому вона продавала насіння, навряд чи виступить в ролі трейдера.

Картопля – вона росте в землі, це  не яблука, які можна зібрати однакового формату: десь чорнозем, а десь – пісок. А вона повинна мати однаковий товарний вигляд”, – наголосила Оксана Руженкова, пояснюючи, чому Україна не завжди може виконати міжнародний контракт.

За її словами тільки на чіпсову картоплю Україна має запити з Німеччини, Катару, Саудівської Аравії.

“Один невеликий факт: до нас приїздив керівник торгово-промислової палати Катару, він відвідав кілька господарств, подивився на наші сховища і був шокований рівнем, який нічим не гірший ніж європейський.

Але в плані логістики цікавий плюс – вони перші подали заявку на тендер на придбання Одеського морського порту і вони готові будувати там овочесховище.

Катар – це пустеля, їм немає чого їсти, в них блокада з боку Саудівської Аравії та Єгипту, їм бракує продуктів і вони готові звідси везти овочі”, – розповіла Оксана Руженкова.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!