Що впливає на розвиток кореневої системи винограду?

0 252

На розвиток кореневої системи винограду впливає і довжина підщепи, і глибина садіння саджанців.

Довжина підщепи і садіння на глибину до 45-50 см позитивно впливає на поглиблення коріння. Тому у південних районах богарного виноградарства, а також на ґрунтах легкого механічного складу більшість фахівців рекомендують використовувати чубуки підщепи завдовжки 40-50 см.

Ефект від подовження підщепи підсилюється за глибокої плантажної оранки та її періодичного оновлення.

У карбонатних ґрунтах спостережено позитивний вплив калійного удобрення на ріст кореневої системи винограду.

Розвиток провідних і сисних коренів покращує і зрошення. Якщо воду вносити поверхнево, позитивний ефект у розвитку коренів спостерігатиметься лише у горизонті 10-50 см. Разом із тим у поливних кущів винограду кількість коренів у верхньому горизонті ґрунту (0-20 см) дещо менша, ніж у богарних. Це пояснюється, зокрема, й додатковим обробітком ґрунту – нарізкою поливних борозен і закриттям вологи.

Розкопки кореневої системи показали, що за поливів по борознах-щілинах сисне та провідне коріння кущів спрямовується переважно до центру міжряддя.

На богарі ж, навпаки, найбільша кількість коренів винограду розташована безпосередньо біля кущів. Довжина коренів у середині міжрядь зрошуваного винограднику зростає в 1,7 раза порівняно з богарною ділянкою.

Така підвищена щільність коріння у центрі зрошуваних міжрядь сприяє кращому використанню рослинами поживних речовин ґрунту і поливної води.

Надмірна вологість ґрунту, нерівномірний розподіл вологості і наявність шкідливих солей викликають нерівномірний і односторонній розвиток кореневої системи – негативний геотропізм. Щойно коріння сягає несприятливого горизонту, воно повертає догори і розташовується у поверхневому шарі ґрунту.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!