Щоб корови не зникали: в Україні розробляють план збереження місцевих порід ВРХ

0 495

Більш продуктивні іноземні промислові породи великої рогатої худоби поступово витісняють місцеві. В Україні локальні породи корів займають лише 10% в загальній структурі поголів’я. Для порівняння, на фермах ЄС 60% поголів’я – це місцеві породи. Щоб зберегти унікальні українські типи корів (українська бура молочна, айширська, лебединська та ін.), на 2022 рік планується запровадити державну підтримку для виробників, які утримують локальні породи ВРХ, повідомляє SEEDS.

Днями директор Департаменту аграрного розвитку Ігор Віштак відвідав племінні господарства на Сумщині та Полтавщині з метою ознайомлення з ситуацією та проблемами щодо вирощування корів місцевих порід.

“Ми вирішили спершу проїхатися і подивитися який стан справ, поспілкуватися, яка є проблематика. І в подальшому вже будемо розробляти заходи з державної підтримки. Наступного року у нас з’явиться програма підтримки органічного виробництва, на що виділяються кошти з державного бюджету. Ми хочемо популяризувати продукцію від цих порід тварин, оскільки їх молоко смачніше і поживніше, містить бета-козеин А2, який набагато корисніший для засвоєння організмом, не зважаючи на меншу продуктивність”, – зазначив посадовець.

“Господарства, що розводять тварин вітчизняних порід, не можуть конкурувати із високопродуктивними зарубіжними генотипами за основними параметрами продуктивності. Але зважаючи на їх унікальні біологічні особливості, ці породи потребують збереження свого унікального генофонду. Тому залишається один важель – це запровадження державної підтримки на їх утримання та збереження. Наразі подано до Міністерства фінансів України бюджетний запит на 2022 рік, де передбачена дотація за утримання тварин зникаючих та локальних порід”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!