Сім тисяч українських фермерів отримають безоплатно добрива для весняної посівної

0 89

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна надасть безоплатно семи тисячам українських агровиробників мінеральні добрива для весняної посівної – 2024, пише SEEDS.

Через Програму USAID АГРО українським агровиробникам передадуть загалом 14 тисяч тонн добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2 тонн мінерального добрива (карбамід) на господарство, повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Читайте також: Міндовкілля скасувало заборону на висадку інвазійних видів дерев

За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства, реєстрація на отримання допомоги пройде в Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі «Доступні програми» – USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024р.

Подача заявок триватиме з 1 по 14 листопада. Отримати допомогу можуть агровиробники, які:

  • мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій),
  • вирощують зернові або олійні культури,
  • зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства,
  • відповідають іншим умовам програми.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 гектарів землі (власна та орендована), отримають по одній тонні добрива, а ті, хто обробляють від 20 до 500 га – по дві тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власницями або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.

Через порушену логістику, низькі ціни на зерно та виснаження власних ресурсів, невеликі фермери часто не можуть придбати необхідні добрива. Згідно з опитуванням Міністерства аграрної політики та продовольства України, для майбутнього врожаю 2024 внесення добрив очікується на рівні вдвічі меншим за агрономічну потребу (47%).

Повністю забезпечити свою потребу в добривах готові лише 10 відсотків респондентів, а саме великі та середні виробники. Таке скорочення застосування добрив може призвести до зниження потенціалу врожайності та падіння обсягів зібраного врожаю. А отже, негативно вплине як на довгострокову стійкість українського агросектору, так і на глобальну продовольчу безпеку.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!