Романтичні яблука з Черкащини не скоро потраплять на полиці крамниць

0 66

У господарстві на Черкащині яблука вродили, утім продавати їх поки що не поспішають — складають до ангарів, щоб зберігати урожай до Нового року, пише SEEDS.    

В садку агронома Володимира Бардика вирощують яблука у формі серця. Попит на такі “амурні” яблука припадає на зиму, розповів він: “Перед Днем святого Валентина, у лютому, зазвичай у нас продаються такі яблука. Коли у попиті подарунки”.

Читайте також: На полицях українських крамниць стає дедалі менше вітчизняного винограду

У господарстві в агронома 15 гектарів саду. Вирощують сорти “Голден”, “Чемпіон” та “Симиренка”. Працівник Станіслав Жилун розповів, яблука цього року вродили. Радить, як обрати плоди на свій смак:

“Цукристість залежить від сорту і залежить від величини яблука. Якщо яблука трішки менші, вони можуть бути трохи солодші, ніж великі. А більші можуть бути нейтрального смаку”.Агроном Володимир Бардик зізнався: яблучний бізнес нині не дуже прибутковий.

“Раніше було більш вигідно, зараз трішки стало важко. Ціни низькі на самі плоди, а затрати на вирощування високі. Ми ледь виходимо в нуль і трішки вдається заробити. Логістика, ціни на засоби захисту, на добрива, людська праця — це все пов’язано. У середньому це близько 12 гривень за кілограм. Але це питання стосується кожної мережі окремо, там дивлячись який сорт”, – розповів садівник Суспільному.

На Черкащині — п’ять тисяч гектарів плодово-ягідних насаджень. Третина з них — це яблуні, розповів директор Департаменту агропромислового комплексу Роман Косенко.

“За розрахунками на сьогодні вже зібрано близько чотирьох тисяч тонн. Загалом планують зібрати близько дев’яти тисяч тонн. Зазвичай яблука з Черкащини реалізовується на внутрішньому ринку, також переробними підприємствами. Стосовно конкуренції з імпортними яблуками, то конкуруємо з близьких країн нам по кордону”.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!