Сири від фермера та одяг для фермерів пропонує полтавчанка Тетяна Дядечко

0 306

Такі, здавалося б, несумісні напрямки в бізнесі, обрала випускниця Полтавської державної аграрної академії. А з іншого боку, чому не сумісні? При виробництві сирів, необхідно дотримуватися вимог санітарії не тільки до технології, приміщення, але і до спецодягу. Та й взагалі, робота в сільському господарстві вимагає спецодягу. І не завжди зручно працювати в джинсах і сорочці китайського виробництва.

Цей факт Тетяна Дядечко зрозуміла, коли працювала в ПП «Агроекологія», що на Полтавщині. Це підприємство має розвинуте рослинництво і високопродуктивне молочне стадо. Саме тут після закінчення академії вона почала трудову кар’єру. Працелюбна, відповідальна і допитлива, Тетяна не працювала «від дзвінка до дзвінка». «Як економіст, я не просто перекладала папки з цифрами, а бігала в поле заміряти посіви, не просто аналізувала показники, а цікавилася особливостями культур, – згадує перше робоче місто Тетяна, – Я Отримувала кайф від нової інформації і технологій. Почала зростати: до головного економіста, фінансового аналітика, заступника директора».

І хоча в «Агроекології» була висока зарплата, можливості для кар’єрного зростання, та чогось Тетяні не вистачало. і вона поїхала завойовувати столицю. Та не так сталось, як гадалось. Не дивлячись на блискуче резюме і досвід роботи, київські роботодавці вперто не сприймали її серйозно і пропонували рядові і низькооплачувані посади.

Щоб вижити, оплачувати оренду за квартиру, довелося використовувати навички фотографа і робити приватні фотосесії. знімати весільні урочистості. Одного разу, Тетяна згадала, які позитивні емоції отримала при спілкувалася з сироварами в Ізраїлі. З цих спогадів почався її сирний бізнес. Першу партію, приготовлену на маленькій кухні, запропонувала друзям. Дегустація пройшла успішно.

Успіхи на фестивалях та ярмарках навели на думку розширити виробництво. Продавши все, що можна, в тому числі і фототехніку, позичивши гроші у близьких, вона відкриває сироварню в Житомирській області, потім орендує сироварню в околицях Білої Церкви. Власний бізнес розвивався – відкриття кафе, реєстрація торгової марки – «Творча гастромайстерня «Коза Чка», співпраця з торговельними мережами. Зараз, маючи досвід проб і помилок в сирній справі, Тетяна доносить його до всіх бажаючих виготовляти сири. А це різні курси та освітні проекти.

Та на цьому тернистому шляху на сирний олімп знайшлося місце ще для одного напрямку в бізнесі. «Ще в «Агроекології », коли виїжджала на поля, мріяла про комфортний одяг. Адже у відкритому полі може бути жарко і раптом налетить різкий холодний вітер. Від дощу там теж не сховаєшся. Тому одяг має бути зручним, надійним і не відволікати від роботи », – ділиться міркуваннями Тетяна.

Так було організовано спільне виробництво зі швейною майстернею, яка успішно працює в Полтаві. Тепер тут випускається спецодяг під ТМ «Коза Чка». В ньому враховано все до тонкощів, починаючи від вибору тканин і закінчуючи найдрібнішими деталями в фасонах. В такому одязі в вуха і шию не надує, в холод – тепло, в спеку – прохолодно, рухи вільні.

Не залишилися без уваги і сировари. Для них шиються універсальні куртки і штани з білого стрейча, які дозволяють комфортно працювати  в сироварні, в камерах дозрівання сирів і холодильниках. А в планах згуртованої команди, яку створила Тетяна Дядечко, шити спецвзуття та вийти на закордонні ринки.

SEEDS.org.ua за матеріалами http://agroportal.ua/publishing/menyayu-professiyu/look-kak-ukrainka-odevaet-fermerov/

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!