Системи штучного інтелекту вже на українських фермах

0 4 156

Смартфони, «розумна‎» техніка стали невід’ємною частиною нашого повсякдення. Тепер черга за виробництвами та аграрним сектором. Утім, багато фермерів не поспішають долучатися до переліку «‎розумних»‎ господарств. Існують стереотипні думки, що це надто дорого, або персонал може не впоратися з технологіями. Насправді ж все не так складно. До того ж, новітнє обладнання дозволяє зменшити витрати, і в підсумку фермер отримує більш, пише SEEDS.

Чи знали ви, що завдяки кільком приладам і смартфону можна контролювати використання кормів, збільшити надої ВРХ та приріст ваги свиней? Українські розробники створили систему штучного інтелекту — продукти Profeed, які допомагають у цьому. Уже понад 250 господарств користуються нею.

«Якщо взяти повністю витратну частину роботи господарства, то саме годівля — це 70% витрат, і тут втрачається найбільше‎»‎, — розповідає представник розробника Максим.

Наразі він захищає Батьківщину від російських загарбників, тому, зі зрозумілих причин, прізвище не називаємо. Навіть на фронті Максим переймається не лише поточними безпековими питаннями, а дивиться у майбутнє. А майбутнє України —за аграрною галуззю та IT-технологіями.

Для ефективної і прибуткової роботи ферми, треба щоб виконувались і головне контролювались такі процеси:

  • Здійснення годівлі тварин кожного дня у відповідний час (зараз цей процес не можна контролювати якісно) – впливає на надої молока/приріст у вазі.
  • Приготування якісного корму, щоб планова частка інгредієнтів відповідала фактичній. Якщо цього не робити, корми використовуються нераціонально.
  • Приготування саме якісного корму, щоб кожен інгредієнт перемішувався стільки часу скільки потрібно, відповідно до технології. Це впливає на надої/приріст живої ваги.

«‎Продукти Profeed дають можливість ці процеси постійно (в онлайн режимі) контролювати і як наслідок – підвищити ефективність ферм на 10-30%. Я вже не кажу про зручність у веденні обліку, тому що ми нашу систему підлаштовуємо під кожне господарство, що дає можливість автоматично вести облік залишків продукті і багато чого іншого). І ці всі процеси можна контролювати з будь-якого місця де є комп’ютер і доступ до інтернету», — розповідає Максим.



‎Така система дає можливість контролювати не лише годівлю комбікормами, а й силосами.

Наприклад, на фермі на 500 голів ВРХ у Новоград-Волинському районі на Житомирщині завдяки системі автоматичного контролю годівлі вдалося на 2% зменшити витрати кормів та на 7% збільшити надої. Відповідно, ферма збільшила прибуток на 300 тис. грн на місяць. Загалом, скорочення витрат на корми може становити до 10%.



Наразі система Profeed пристосована для використання на молочних та свинофермах. Утім, вже триває розробка «розумних‎» систем розподілення кормів для галузі птахівництва.‎

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!