Скільки вартуватиме гектар землі у 2022 році?

0 1 076

З початку продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні ціна на ділянки змінилась, утім не суттєво. Наступного року середня ціна за гектар зросте на 300 – 500 доларів, вважає Володимир Нагорний, керівник відділу земельної політики і майнових відносин МХП, співвласник земельної агенції «Володар», повідомляє SEEDS.

“Загалом ціна за гектар землі із першого липня не зросла — 1,5-1,7 тис. доларів/га, як і ціна за оренду, залишається стабільно на тому ж рівні. Звісно, у південних областях можна знайти орендну плату за 700 доларів/га, але найбільш конкурентний «кукурудзяний пояс» України — від Сум до Львова, Полтавщина, Черкащина тримається у межах до 2 тис. доларів/га”, – цитує фахівця видання Kurkul.com.

За словами Володимира Нагорного, наразі активізувалась торгівля земельними ділянками на платформі “Прозорро.Продажі”.

Нагадаємо, з моменту старту аграрної реформи і початку роботи ринку землі в Україні (1 липня) було продано майже 72,4 тис. земельних ділянок. Загальна площа проданої землі сільськогосподарського призначення наразі становить близько 185 тис. гектарів. Таким чином, середня площа проданих ділянок складає 2,5 гектара.

Читайте також: Скільки паїв продали українці за 6 місяців?

Абсолютним лідером за кількістю проданих паїв є Харківська область. З 1 липня по 24 грудня там було укладено 7311 угод про купівлю-продаж землі загальною площею 26,6 тис. гектарів на суму 502,5 млн гривень. На другому місці Київська область (5281 угод), а на третьому місці – Полтавщина (5268 угод про купівлю-продаж землі).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!