Скільки паїв продали українці за 6 місяців?

0 1 465

З моменту старту аграрної реформи і початку роботи ринку землі в Україні (1 липня) було продано майже 72,4 тис. земельних ділянок. Загальна площа проданої землі сільськогосподарського призначення наразі становить близько 185 тис. гектарів. Таким чином, середня площа проданих ділянок складає 2,5 гектара, повідомляє SEEDS.

“Загалом укладено 72 367 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5397 нотаріусів. Всього заяв – 6057, із них погоджено 5359, відмову отримали 692, в черзі на розгляд 6. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Абсолютним лідером за кількістю проданих паїв є Харківська область. З 1 липня по 24 грудня там було укладено 7311 угод про купівлю-продаж землі загальною площею 26,6 тис. гектарів на суму 502,5 млн гривень. На другому місці Київська область (5281 угод), а на третьому місці – Полтавщина (5268 угод про купівлю-продаж землі).

Нагадаємо, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!