Сьогодні вирощувати виноград і виробляти вино можна навіть на півночі України

0 304

Завдяки кліматичним змінам для вирощування винограду і виробництва вина сьогодні придатна вся територія країни. Про це розповів фермер-винороб з Хмельниччини Богдан Павлій.

“Клімат змінюється, уже немає сенсу говорити про виноградні регіони України. Уся країна – це виноградний регіон. Люди роблять вино на Чернігівщині, Київщині, Волині, Вінниччині, Дніпропетровщині, Запоріжжі”, – каже виноградар.

“На західній та центральній Україні вирощуванням лози займалися з 12-го століття. Усі південні схили поблизу Львова і навіть вулиця Личаківська були засаджені виноградниками. Не дарма поблизу Львова є містечко Винники і село Виннички, та й сама Вінниця є доказом того, що вирощуванням винограду і виробництвом вина тут займалися дуже давно”, – розповідає Богдан Павлій.

Нещодавно одразу дві сімейні подільські виноробні у 2020 році отримали ліцензію на виробництво алкогольних напоїв. Це одні з перших малих сімейних крафтових виробництв у цьому регіоні України.

Серед них і винороб Богдан Павлій, який у 2020 році зробив новий крок до популяризації своїх вин, та нових можливостей розвитку своїх виноробень, що були засновані у 2012 році.

Це фермерське виноробне господарство у 2019 році було представлене у книзі Винний Гід України 2019.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Uabestwine

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!