Стічні води Івано-Франківська збираються переробляти на газ і електроенергію   

0 137

В Івано-Франківську до кінця 2020-го року планують завершити конкурс на будівництво лінії з обробки мулу. З нього за допомогою біогазової установки отримуватимуть газ. Наразі у КП “Водоекотехпром” готують проєктно-кошторисну документацію, повідомив речник “Водоекотехпрому” Володимир Шпег.

Проєкт передбачає переробку стічних вод Івано-Франківська для отримання енергії шляхом спалювання біогазу на газогенераторах. Це дасть можливість утворювати і газ, і виробляти саму електроенергію, якою можна буде користуватися.

Володимир Шпег вважає побудову лінії життєвою необхідністю: “За добу надходить близько 225-275 тисяч метрів кубічних сирого осаду. Із них майже 140 кубометрів – це мул. І ми розуміємо, що ще кілька років і ми не будемо мати куди його дівати”.

“За розрахунками виробництва біогазу та електроенергії, ми б десь від цього бродіння отримували 215 метрів кубічних за годину. Це висока енергоефективність і це є робочі місця, і зелений тариф”, – додає Володимир Шпег.

За словами екологині Теодозії Яцишин, у цих відходах є велике накопичення як важких металів, так і різноманітних бактерій, гельмінтів і вірусних частинок.

“Це такий концентрат насиченої різними компонентами субстанції, яка, відповідно, коли зберігається на відстійних майданчиках, може спричиняти забруднення. До прикладу, перелітні птахи або тварини починають на собі переносити оці віруси або бактерії, і це спричиняє небезпеку поширення захворюваності серед населення”, – каже Теодозія Яцишин.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!