Схоже, Туреччина допомагає росіянам торгувати краденим зерном: чому Анкарі не варто цього робити?

0 101

Днями посол України в Туреччині повідомив, що з України в турецький порт прибуло російське судно із зерном, викраденим в Україні. Корабель заарештували. Сталося це, зокрема, завдяки широкому розголосу, вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. На думку фахівця, ймовірність того, що Туреччина допомагає рашистам продавати зерно вкрадене в Україні, достатньо висока, повідомляє SEEDS.

“Я вже багато тижнів бачу повідомлення про це від українських журналістів, які мають доступ з інформації з АР Крим та портів Туреччини. Пару днів тому надійшло перше офіційне повідомлення про арешт вантажного судна з нібито вкраденим українським зерном у Туреччині, що сталося лише тому, що цей вантаж здобув чимало розголосу, і вони були змушені реагувати. Сподіваюся, Туреччина не веде подвійну гру і розслідування буде повністю прозорим”, – зазначає Андрій Ярмак.

Читайте також: Російський корабель із зерном, викраденим в Україні, затримали в Туреччині

Варто зазначити, що Туреччина належить до переліку країн, які найбільше постраждають від припинення аграрного експорту з України, зокрема експорту кормів для тваринництва.

Економіст пояснює, чому Туреччина страждає сильніше, ніж інші країни:

  • Країна має більше проблем із цінами на їжу, ніж будь-яка інша країна регіону – офіційна інфляція у травні 2022 року зросла до колосальних 56%!
  • Туреччина була другим за величиною покупцем кормів з України після Китаю до війни, а Україна була найбільшим постачальником кормів для тваринницького сектора Туреччини!
  • 100% кормів, які експортуються з України до Туреччини, надходять через морські порти України, які зараз заблоковані російськими терористами.
  • Якщо морські порти України не розблокують, інфляція в Туреччині може прискоритися, а нова хвиля зростання цін на продукти цілком може виштовхнути незадоволених громадян на вулиці.

“Отже, Туреччині, на мою думку, не варто намагатися грати в ігри з росіянами, оскільки вони завжди брехали всім своїм партнерам. Це точно не найкращий і один з найменш надійніших партнерів – доведено часом! З іншого боку, Туреччина могла б активізувати зусилля, щоб допомогти світу раз і назавжди позбутися російських загроз, приєднавшись до міжнародних санкцій і посиливши військову підтримку України. Це набагато кращий, швидший і набагато менш ризикований вихід зі складної ситуації щодо продовольчої безпеки в Туреччині. Я сподіваюся, що Ердоган це з часом зрозуміє. І краще щоб це відбулося швидше. Бо рішення про посівну під урожай 2023 року українським фермерам частково потрібно приймати вже зараз”, – зазначає Андрій Ярмак.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!