Тепер гуманітарне розмінування землі можна придбати через аукціон   

0 131

Починаючи з серпня 2023 року в Україні можна буде придбати послугу гуманітарного розмінування через аукціон. Про це повідомила перший віцепрем’єр — міністр економіки України Юлія Свириденко, пише SEEDS. 

Перший аукціон буде з розмінування лісової ділянки.

«Зацікавленість у такому підході мають усі сторони. Тобто є і приватні оператори з розмінування, і приватні замовники такої послуги. Завдання держави — створити умови для їхньої максимально прозорої співпраці», — розповіла Юлія Свириденко в інтерв’ю Укрінформу.

Процес сертифікації має бути швидшим і тривати не більше трьох тижнів. Щоб це стало можливим, фахівці Мінекономіки та інших зацікавлених відомств нині аналізують нормативні акти, щоб визначити, які з них потребують оновлення, які треба скасувати, а що варто диджиталізувати.

«Нам потрібні інновації, нові підходи та нові стандарти в частині розмінування сільгоспземель, щоб якнайшвидше повертати їх у використання. Тому перебуваємо у постійному діалозі з українськими та міжнародними операторами і шукаємо ці підходи», — каже перший віцепрем’єр — міністр економіки.

Читайте також: Дешева пшениця змушує волинських фермерів шукати нові культури для наступної посівної

За її словами, зараз в Україні працюють 14 сертифікованих операторів протимінної діяльності. Загалом в Україні виконують роботи 333 групи з гуманітарного розмінування (3000 саперів). До кінця року фахівців буде удвічі більше.

Влада також підтримує ініціативу деяких агровиробників, які після відповідної сертифікації готові самотужки виконувати роботи з обстеження територій та з розмінування.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!