Турецькі трейдери активно шукають яблука високої якості в Україні

0 225

Наразі у Туреччині відзначається динамічне зростання цін на яблуко експортної якості, оскільки місцеві постачальники не можуть задовольнити всі запити від потенційних клієнтів, пише SEEDS.

Оптові ціни на яблуко сорту “Ред Делішес”, яке активно експортується на ринок Індії, вже досягають $0,9 долара США за кг. За інформацією аналітиків EastFruit,  ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” експортної якості зросли до $0,75 за кг.

Для порівняння, ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” в Україні та Молдові в середньому на 45% нижчі.Цього ж сезону дефіцит яблука спостерігається практично в усіх регіонах світу, насамперед через істотне зниження прогнозів урожаю яблука в країнах Євросоюзу. Відповідно, попит на яблуко залишається високим і в країнах Близького Сходу, і в Азії, і в Європі.

Однак турецькі трейдери не бажають відмовлятися від можливостей заробити на експорті яблука, тому активно шукають можливості закупівлі яблука високої якості в Україні та Молдові.

Читайте також: Сидерати та сівозміна дозволять фермерам збільшити родючість полів та зекономити на добривах

До речі, і минулого сезону Туреччина активно займалася реекспортом. Зокрема, Україна в сезоні 2022/23 років експортувала до Туреччини понад 500 тонн яблука, ставши головним постачальником цих фруктів у цю країну.

З Молдови торік на ринок Туреччини надійшло лише 40 тонн яблука, проте цього сезону імпорт із Молдови може суттєво зрости.

Нагадаємо, що експерти ринку вважають, що врожай яблука в Україні 2023 року буде нижчим, ніж роком раніше. При цьому оптові ціни на яблуко в Україні наразі вищі, ніж у попередні три сезони.А ось у Молдові ціни на яблуко дещо нижчі, ніж у попередні роки, через складнощі з доступом до ринку рф.Відповідно, і Україна, і Молдова можуть бути гарним ринком для закупівлі яблука, хоча учасники цих ринків зазначають, що у них немає проблем із прямим експортом яблука високої якості за прийнятними цінами.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!