У Чорнобилі помітили хижака, який зник з території українського Полісся ще у минулому столітті

0 124

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на Київщині фотопастки зафіксували наявність рисі євразійської, пише SEEDS.

Цей вид є рідкісним і зник у минулому столітті з території українського Полісся. Про це повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.

«Так, в минулому столітті цей вид повністю зник з території Українського Полісся: фіксувались лише заходи окремих особин з рідкісних репродуктивних оселищ Білорусі.

Тепер ось ми хвалимось новими й новими світлинами цього пухнатого хижака з китичками, популяція якого є цілком сталою на заповідній території», – йдеться у дописі Заповідника.

Читайте також: З початку війни Україна втратила понад 40% тваринного світу на територіях, де точились бої


Рись у минулому – це звичайний вид в Українському Поліссі. Проведення осушувальних робіт, прокладка великої кількості шляхів скоротили чисельність цього виду ще у кінці ХІХ ст. У подальшому рись в Українському Поліссі реєструвалась у вигляді заходів окремих особин.

Чисельність рисі станом на початок 2020 р. складає біля 10 ос. на Рівненщині, 5 ос. на Житомирщині, 25 ос. на півночі Київщини.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!