З початку війни Україна втратила понад 40% тваринного світу на територіях, де точились бої

0 187

Українське довкілля, у тому числі його фауністичні комплекси, зазнали безмірної шкоди внаслідок російської збройної агресії, пише SEEDS.

Такого висновку прийшли вчені, які провели дослідження про стан дикої фауни на території, де відбувалися та йдуть зараз бойові дії. Про це повідомила Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.


За даними дослідження, на окремих територіях, де відбувались та відбуваються бойові дії, поточні втрати тваринного світу становлять більше 40% відносно довоєнної чисельності, що вже налічує понад 25 тисяч диких копитних, 250-270 тисяч хутрових звірів, а також більше 2 млн птахів, без урахування мігруючих видів.


Читайте також: Селекціонери з Вінниці вирішили об’єднати овочівників всієї України за допомогою патріотичної кукурудзи

За попередніми прогнозами, впродовж ще одного року бойових дій такої інтенсивності на окупованих та прилеглих територіях України може залишиться близько 15-20% від довоєнної чисельності більшості видів теріо- та орнітофауни середніх та великих розмірів, що спровокує незворотні екологічні процеси порушення природного відтворення та повного зникнення місцевих угрупувань цих видів тварин.


Загалом під загрозою зникнення з терен України вже опинилися 80 видів диких тварин, а 20% унікальних природоохоронних територій досі потерпають від російської збройної агресії.


Через неможливість якісного обстеження територій, де тривали або надалі тривають бойові дії, наразі нереально оцінити повний обсяг шкоди, завданої тваринному світу України унаслідок знищення та руйнування середовищ їх існування, фізичного знищення тварин внаслідок отруєнь, вибухів, артилерійських, ракетних і стрілецьких обстрілів.

Але, в силу воєнних та економічних чинників, зубожіння населення, відсутність якісної охорони угідь і розширений доступ до стрілецької зброї сприяють розквіту локального браконьєрства та злочинів проти дикої природи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!