У космосі з’явиться теплиця для вирощування нуту

0 396

Наразі NASA досліджує виробництво в космосі свіжих продуктів, яке вимагає мінімальних ресурсів і призводить до мінімальних відходів. Хоча урядова організація США досягла успіху у вирощуванні салату, капусти та гіркого перцю в космосі за програмою під назвою «Veggie», вона ніколи не намагалася вирощувати нут. Джонатан Вайнтрауб, який є одним із трьох засновників SpaceIL, ізраїльської некомерційної організації, найбільш відомої своєю спробою посадити космічний корабель на Місяць, запропонував додати нут до програми з кількох причин: він є суперфудом, наповненим Білком, залізом, фосфором і фолієвою кислотою. Цю культуру легко вирощувати, і вона швидко дозріває, пише SEEDS.

19 лютого Вайнтрауб і команда вчених та інженерів з Ізраїлю та Стенфордського університету відправили закриту мініатюрну теплицю, розміром з коробку соку на вантажному шаттлі NASA, повідомляє The Times of Israel.  Після дня подорожі шаттл досяг Міжнародної космічної станції (МКС), розташованої на висоті 482 кілометри над Землею.

Усередині білої металевої коробки-теплиці міститься 28 насінин нуту, які Вайнтрауб і його команда спробують проростити та виростити — дистанційно, за допомогою спеціального програмного забезпечення — у середовищі, вільному від гравітації та природного світла. Рослини в теплиці вирощуватимуть протягом одного місяця, потім нут охолодять, щоб повернути на Землю в червні.

Крім того, учні середніх і старших класів у 1000 класних кімнатах по всьому Ізраїлю вирощуватимуть нут у таких же ящиках-теплицях, як той, що полетів на МКС. Ця ключова контрольна група порівнюватиме процеси вирощування нуту під дією сили тяжіння з процесами вирощування в космосі без неї.

Цікаво, що культуру в космосі вирощуватимуть без ґрунту. Вайнтрауб і його команда попросили компанію Haifa Group, яка виробляє специфічні для рослин добрива, створити наповнений поживними речовинами гель, в якому будуть рости коріння нуту. У цьому гелі встановили мініатюрну камеру, щоб спостерігати за корінням насіння і бачити, в якому напрямку воно рухається без впливу сили тяжіння.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!