У Полтавській області активно розвивають органічне землеробство

0 441

У Гадяцькому районі Полтавської області в 2016 році був створений сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Гадяч Сад» на території сіл Лютенька та Веприк. Засновники кооперативу мають мету — створити найбільший органічний ягідник у районі. Подробиці читайте на SEEDs.

Землю для малинника засновники цього кооперативу взяли в оренду від фермерського господарства «Сади Гадяччини», а посадкові матеріали — від ФГ «Сади Полтавщини». На цих ділянках викорчовують старі насадження плодових дерев. І нині 10 гектарів старого яблуневого садка у Лютеньці вже засаджуються малиною. У 2019 році очікують отримати 10 тонн органічної продукції. Вирощені ягоди планується реалізовувати не лише в Україні, а й експортувати за кордон.

До слова, в цьому році з малинника вже отримано перший урожай — 1 тонну високоякісної органічної малини, яку перевезено до холодильного обладнання у Диканьці.

Обираючи посадковий матеріал, перевагу надали саджанцям англійської високоврожайної ремонтантної малини Джоан Джей (Joan J). Створив цей вид малини шотландський селекціонер Дерек Дженнінгс. Вона гарно переносить транспортування, має високі смакові властивості, ягоди досить великого розміру. І, звичайно, перевагою Джоан Джей є те, що кущі родючі та майже без шпичаків. А це суттєво полегшує її збір.

Також до створення малинника долучився новостворений кооператив «Ягідний світ». Землю для ягідника засновники планують орендувати в селі Гречанівка. Також в перспективних планах кооперативу — вирощування фундука.

Наша мета — розвиток органічного землеробства у районі. Це дозволить створювати нові робочі місця, як постійні, так і сезонні. Тож мешканці нашого району матимуть можливість працювати на рідній землі, не виїжджаючи за кордон на «заробітки». У перспективі розвитку кооперативу є не лише вирощування малини, але й переробка — виготовлення соків і джемів.

Переконаний, разом нам вдасться перетворити Полтавщину на провідний центр органічного землеробства. Адже це — екологічно-чиста і корисна продукція, нові робочі місця до людей, інвестиції і додаткові надходження до бюджету!” – розповів Олексій Матюшенко, голова Гадяцької районної державної адміністрації.

SEEDs  за матеріалами Полтавщина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!