У “сонячній” кав’ярні Луцька приготували улюблені десерти Лесі Українки  

0 270

В одній із луцьких кав’ярень, де працюють офіціанти із синдромом Дауна, презентували два десерти, які колись готувала письменниця Леся Українка для своєї молодшої сестри Ізидори, розповіла музейниця Тетяна Данилюк-Терещук, пише SEEDS.

Співзасновниці “сонячної” кав’ярні, мами двох офіціантів із синдромом Дауна, Олена Мельник і Лариса Новосад поділилися розповідями про десерти.

Один із десертів має назву “Сніжки”. “Це збиті в піну білки, зварені у молоці. Солодке, смачне і ніжне”, – сказала Лариса Новосад. Другий десерт – це печені домашні яблука за сімейним рецептом родини Косачів. Зверху десерт покритий шаром меренги.Співзасновниця кав’ярні Олена Мельник розповіла: десерти стануть родзинкою як закладу, так і міста. “Коли Леся жила у Колодяжному, самі звичайні продукти, які були у селі: натуральне молоко, білок і яйця”, – каже лучанка.

Приготуванням десертів займалася кухарка-переселенка Поліна Хараман, яка переїхала до Луцька з Донеччини, повідомило Суспільне.

“Взнала, що це улюблений десерт Лесі Українки. Знаєте, і мені було приємно, і трошки, навіть, хвилююче. Це – безе тільки з іншого способу приготування”, – каже кухарка.

Директорка музею Лесі Українки в Луцьку Тетяна Данилюк-Терещук зазначила, що для презентації десерту обрали саме інклюзивну луцьку кав’ярню, бо свого часу мама Лесі Українки Олена Пчілка намагалася також соціалізувати доньку. Додає: про походження рецептів ласощів йдеться у листі, написаному у вересні 1895 року.

Читайте також: У крамницях з’явилися кукурудзяні пластівці від безсоння

“Для Лесі Українки побути у Колодяжному і приготувати чи потурбуватися за родиною – це те саме, що вона вивезла із Болгарії. У листі пише про це: “У пам’ять про тебе, моя дорога Радо” (донька М. Драгоманова). Очевидно, йдеться про їхнє болгарське літування. Дівчата, Леся зі своїми кузенками, готували собі такий десерт”, – каже музейниця.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!