Садівник-селекціонер із Хмельниччини зареєстрував 6 нових сортів калини

0 318

Садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів рослин України вже 6 сортів калини, 2 з яких –  найбільш крупноплідні у світі, пише SEEDS.

Окрім практичного садівництва, В’ячеслав Францішко активно працює з селекцією рослин. Загалом до Державного реєстру сортів рослин Україні вже внесено 13 сортів, створених селекціонером: 6 сортів калини (2 з яких, Аня й Уляна, – найбільш крупноплідні у світі), 3 сорти обліпихи, 1 сорт хурми та 3 сорти береки лікарської. Окрім цього, наразі триває робота ще над 40 незареєстрованими сортами різних культур, повідомляє jagodnik.info.

“В Україні фермери почали більш масово вирощувати калину та бузину, бо на ці ягоди спостерігається неабиякий попит у Європі. Калину, приміром, висаджують для переробки, зокрема і мої 2 сорти Аню й Уляну. До речі, в Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив декілька рецептів для їх переробки”, – розповідає В’ячеслав Францішко.

Читайте також: На Київщині висаджують малі українські сади

Також селекціонер активно працює над селекцію береки лікарської – маловідомої та непоширеної культури, яка раніше росла на нашій землі тисячі років.

“У радянські часи її знищили через надзвичайно високий попит на її надміцну деревину, яку використовували для виготовлення пропелерів до літаків. Її плоди цілющі та дуже смачні, нагадують хурму та сушений абрикос”, – каже В’ячеслав Францішко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!