В Україні формується тренд до вирощування нішевих культур

0 467

В Україні очікуються зміни структури посівів під час весняної кампанії 2023 року. За прогнозами, аграрії засіють більше олійних культур, а також формується тренд до вирощування нішевих культур, пише SEEDS.

Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії», зазначається на сайті ВАР.

«Не слід очікувати, що вся країна буде засіяна соняшником, ріпаком та соєю, оскільки є вимоги сівозміни. Але збільшаться посіви нішевих культур, зростуть площі під гречихою та горохом. На них гідні ціни всередині країни та їх культивування відповідає вимогам продовольчої безпеки», – зазначив Денис Марчук.

Особливістю весняної посівної 2023 року стане сівба ярових по пару.

«Маємо недосів озимини на рівні 40-45%. Аграрії, які не сіялись восени, лишили поля під паром. Але ярові культури на цих землях будуть сіяти. Наскільки ефективними будуть посіви «по пару», буде залежати від правильності застосування цієї технології», – вважає Денис Марчук.

Читайте також: Заміновані поля та низькі ціни на ринку: з якими перспективами входять українські виробники зерна у 2023 рік

Ще однією проблемою майбутньої посівної лишається висока замінованість полів.

«Схід, північ, де велись бойові дії – це заміновані поля. Попри неможливість провести там посівні роботи, це ще і негативний вплив на екологію», – додав заступник голови ВАР.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!