Українська студентка виготовляє екодобрива з морських водоростей

0 1 123

Студентка з Маріуполя Марія Шабанова навчилася виготовляти екодобрива із морських водоростей. А ще так   можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, каже дівчина.    

“У моїх батьків є теплиця, ми вирощуємо квіти на продаж, тому я знаю, що таке гарне добриво, багато чула про це від батьків, – розповідає Марія. – Я подумала, що можна використати для виготовлення власних екодобрив водорості.

Так можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, а я подумала, що це може бути бізнесом. Seaweed – у перекладі з англійської – морські водорості – так я придумала назву для свого продукту”.

Ця ідея у студентки з’явилася взимку, водоростей у морі тоді не було, ними поділився викладач. Дівчина почала вдома експериментувати – зробила екстракт з водоростей, дослідження проводила у батьківській теплиці.

«Водорості, які я мала, поставила на водяну баню, стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи», – говорить дівчина.

Дівчина планує зробити хімічний аналіз отриманого добрива, її цікавить склад суміші, яка вийшла. У травні Марія представить свої результати на конкурсі стартапів, який проведе інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge”.

 

SEEDS.org.ua за інформацією USAID

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!