Українські картоплярі вимагають у чиновників більш активно просувати їх продукцію на ринки ЄС

0 236

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) надіслала лист виконуючому обов`язки міністра сільського господарства України Ользі Трофімцевій із вимогою більш професійно та активно лобіювати інтереси вітчизнаних виробників із відкриття європейського ринку.

Про це повідомила прес-служба профільної асоціації.

Як повідомила виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова, Асоціація неодноразово зверталася до Мінагрополітики України та надісилала листи пані Трофімцевій, голові Держпродспоживслужби України Влодимиру Лапі з проханням допомогти в поверненні української картоплі на європейський ринок. «Європа в сезоні-2018/2019 недоотримала 30% врожаю картоплі і відчуває неабиякий дефіцит. У подібних випадках ЄС зазвичай докупає необхідний обсяг продукції в Єгипті, чия картопля, як і українська, знаходиться під забороною поставок до ЄС. У «дефіцитні» роки для Єгипту роблять виняток. Проте в поточному сезоні Єгипет відчуває брак продукції і його місце на європейських полицях абсолютно логічно може посісти українська продукція», – зауважила вона.
Упродовж осені-зими 2018/19 МР на адресу УАВК надходило чимало запитів із Болгарії, Македонії, Албанії, Польщі, країн Балтії, Африканського континенту тощо з проханням організувати поставки картоплі до цих країн. Наразі провідний вітчизняний виробник – група компаній Green Guild group має контракт із Німеччини на поставку картоплі до цієї країни.
На прохання УАВК голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа надіслав лист генеральному директору з охорони здоров`я і захисту прав споживачів Єврокомісії п. Анні Бечер із проханням надати роз`яснювальну інформацію щодо фітосанітаних умов та вимог,за яких можливий експорт української картоплі до ЄС.
“Проте сусідні країни більш активно лобіюють інтереси власних виробників. Так українські картоплярі надіслали копію листа міністра сільського господарства Республіки Білорусь до Генерального директора охорони здоров`я та продовольчої безпеки  Єврокомісії п. М.Сканнела з проханням відкрити європейський ринок для білоруської картоплі, що мають у своєму розпорядженні. «Наша картопля за якістю та смаковими якостями в рази перевершує білоруську, врожаї та обсяг вирощеної продукції суттєво вищі!», – написано в зверненні УАВК до в.о. міністра агрополітики Ольги Трофімцевої. Її закликали «втрутитися в процес, більш професійно та активно просувати українську продукцію на європейському ринку, не поступаючись позиціями України перед Республікою Білорусь»,- повідомляють у УАВК.
“Вкрай неприємно прокидатися і бачити на пошті лист міністра сільського господарства Республіки Білорусь, який просить Єврокомісію відкрити ринок для білоруської картоплі. УАВК місяць тому умовляла Мінагрополітики посприяти нам у цьому процесі. Проте ніхто нікуди не спішить. Білорусь яскраво і сильно лобіює свої інтереси, а ми тихенько просимо оприлюднити вимоги по карантину для української картоплі.
І це при тому, що 60% посівів білоруської картоплі з українського насіння! Щороку білоруси приїздять до нас на навчання.
Боляче і ганебно за одвічний комплекс неповноцінності наших чиновників”,- додала Оксана Руженкова на своїй сторінці у соцмережі Facebook. 

У своєму коментарі до її поста голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зауважив, “що лист на Єврокомісію  написали, і Ви про це знаєте. Ми це обговорювали на конференції тиждень тому. Але якщо Ви замість допомоги по Брюселю, будете просто ділитись негативними сентенціями, справа від цього скоріше не піде”.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!