Українські селекціонери створюють вітчизняні сорти винограду без насіння

0 437

Наразі в Україні тільки два безнасінні сорти винограду  “Кишмиш таїровський” та “Мєчта” мають офіційну реєстрацію. Щоб поповнити автохтонний сортимент безнасінних сортів Інститут виноградарства і виноробства імені  В. Є. Таїрова зайнявся їхньою селекцією.

Для цього було відібрано 20 безнасінних сортів, що віддалені за генетичним та географічним походженням, які  тестували за основними господарськими ознаками. Серед сортів переважали такі, що походили з США. Також були безнасінні сорти походженням із Болгарії, України, Сербії, Росії й Молдови.

За результатами випробування 2017-2018 років вчені попередньо виділили найперспективніші для подальшого застосування в селекційному процесі сорти, що відповідають таким критеріям:

– урожайність – понад 12 тонн/га;

– товарність – більше 70%;

– середня маса грона – понад 350 г;

– нормальних ягід у гроні – більше 90%;

– середня маса ягоди – більше 2 г;

– середній розмір ягоди – більше 14 × 14 мм.

Серед цих безнасінних сортів – Flame seedless, Кишмиш таїровський, Кишмиш лучистий, Einset seedless, Venus, Юпітер, Marquis, Attika, Мєчта, Русалка 3.

Надалі вчені продовжать дослідження для визначення прояву показників у різних за комплексом умов вегетаційних періодах  щоб підтвердити стабільність сортів за роками.

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroTimes 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!