Україна буде змушена відновлювати довоєнну врожайність ґрунтів 100 років – експерти

0 3 165

З початку повномасштабного вторгнення росії українські сільськогосподарські угіддя постійно зазнають артилерійських обстрілів. Така ситуація негативно відображається на стані ґрунтів. Тож після закінчення війни Україні доведеться наполегливо працювати для відновлення їхньої врожайності. На думку експертів, на це піде близько 100 років, пише SEEDS.

Така інформація була оприлюднена у дослідженні European Journal of Soil Science. «Можливий не лише короткостроковий вплив воєнних дій на сільське господарство через проблеми у ланцюжках поставок. Ці поля можуть бути небезпечно заражені боєприпасами у довгостроковій перспективі, можливо, протягом 100 років або навіть більше. Це може вплинути на продовольчу безпеку не лише в Україні, а й потенційно у світовому масштабі», — зазначають науковці.

До слова, забруднення ґрунтів металами негативно впливає на обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, повідомляє mind.ua.

Нагадаємо, що війна продовжує забирати життя українців. Так, днями на Сумщині загинув депутат Краснопільської селищної ради, голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області» та фермерського господарства «Дейнека» Іван Дейнека. Чоловік, перебуваючи за кермом вантажного автомобіля ЗІЛ, підірвався на міні. Того дня Іван Дейнека перевозив зібраний урожай. Детальніше про це читайте у матеріалі «На Сумщині підірвався на міні голова Асоціації фермерів та приватних землевласників регіону».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!