В Україні спостерігається значне зниження пропозиції цибулі та кавунів

0 1 278

Несприятливі погодні умови та окупація частини української території призвели до значного зниження пропозиції деякої аграрної продукції. Йдеться, наприклад, про ріпчасту цибулю та кавуни, пише SEEDS.

Так, потужні зливи та їхні наслідки змусили фермерів затримати початок збору цибулі. Найбільше через несприятливі погодні умови постраждали аграрії із західної частини нашої країни. При цьому фермери з центральних регіонів України, котрі зробили акцент на вирощуванні пізніх сортів цибулі, розпочнуть активний збір урожаю не раніше, ніж за тиждень. Тож наразі на внутрішньому ринку попит на ріпчасту цибулю набагато перевищує пропозицію. До того ж, покупці часто натрапляють на неякісну продукцію.

На низькому рівні залишається і пропозиція кавунів. Забезпечити належний рівень постачання продукції на полиці магазинів місцеві виробники не можуть. Тому в точки продажу надходить імпортний товар. Зважаючи на це, ціни на кавуни не знижуються. У випадку імпортної продукції поступова девальвація гривні й обмежені партії постачання вищевказаного продукту в Україну тільки надають підтримку згаданим ціновим тенденціям.

Читайте також: Нестача пропозиції якісної цибулі провокує зростання цін на українському ринку

На думку аналітиків «АПК Інформ: овочі та фрукти», очікувати на зниження вартості кавунів немає сенсу. Адже імпортна продукція не може бути більш доступною через відсутність передумов для зміцнення курсів національної валюти. В той же час фермери з територій, підконтрольних Україні, не можуть повноцінно задовольнити існуючий попит покупців на кавуни.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!