Україна може повністю відмовитися від імпортованої картоплі

0 215

Цьогоріч опади не завдали великих збитків картоплярам. Надмірна волога спостерігалася переважно на півдні, тоді як в центральній Україні була посуха. Однак, завдяки взаємній компенсації, браку картоплі цьогоріч не буде, розповів SEEDS директор компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук.

«Надмірну вологу ми бачили цьогоріч переважно на півдні. Так, це спричинило чимало втрат, через хвору картоплі. Ціна обвалилася до 4-3 грн\кг. На той час весь Південь копав і намагалися швидко реалізувати цю картоплю.

В центральній Україні не було такої надмірної кількості вологи у період вегетації. Цей регіон навпаки трохи постраждав від посухи, тому цьогоріч тут спостерігається дещо нижчий врожай. Однак врожай у цих регіонах компенсується достатнім врожаєм на Західній Україні, де фермери збирають до 50 тонн\га. Думаю, що у цьому році будемо з картоплею», – каже Микола Гордійчук.

«Цогоріч копання картоплі змістилося майже на два тижні, це пов’язане з дощами у вересні. Деякі господарства були вимушені зупинити роботу майже на 10 днів. Зараз всі активно намагаються якомога швидше викопати картоплю і покласти її до сховищ.

Якщо погода дозволить і будуть ще 10-15 сонячних днів – будемо з картоплею. Якщо підуть затяжні дощі або настануть ранні заморозки, може бути таке, що буде і дефіцит картоплі», – додає директор компанії «Агріко Україна».

«Наразі в багатьох господарствах майже 30% картоплі ще не зібрано. Тому зараз ще рано говорити про врожайність. Те що ми спостерігаємо: середня врожайність у господарствах, які вирощують картоплю професійно, на рівні 27-32 т\га.

Безумовно, є господарства у яких врожайність набагато більша – і 45, і 50 т\га, але говорити про конкретні цифри можна буде тільки тоді, коли господарства закінчать копати картоплю», – зазначає Микола Гордійчук.

«Інша ситуація у наших сусідів, у яких спостерігається недостача картоплі. Дефіцит картоплі в Білорусі вже спричинив доволі високу ціну, досить висока ціна і в Голландії (18-20 євроцентів за кілограм), а це майже вдвічі більше, ніж минулого року в цей час. Тому на цей момент ми навіть не спостерігаємо такого великого імпорту картоплі в Україні, яким він був у цей період минулого року», – підкреслив директор компанії «Агріко Україна».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!