На Закарпатті використовують своєрідний метод посадки винограду, аби отримати максимум тепла

0 155

Виноградники Шато Чизай – знакові місця для Закарпаття. Щоб отримати максимальну кількість тепла, виноградарі компанії посадили мускат Оттонель на терасах виноградника Мала Гора поблизу Берегова, пише SEEDS.

Такий метод посадки – тераси зі спеціально прорахованим розташуванням на схилі пагорба – вибрали за рекомендаціями європейських фахівців-виноградарів. Про це повідомляється на сторінці компанії у Фейсбук.

«Ми возили проби ґрунту до Австрії й учені аналізували та давали висновки, чи підходить конкретна ділянка для того чи іншого сорту, для яких саме типів прищеп, радили, як підживлювати землю тощо.

А ще рішення закласти для Мускату тераси прийняли тому, що сорт дуже любить сонце, і це дозволяє винограду отримувати максимум тепла. Навіть саме гроно цього винограду ніби світиться зсередини: ягоди так насичені сонцем», – йдеться у дописі компанії.

Сорт, що має французьке походження, чудово почувається на теруарі Закарпаття, даючи гарний врожай для смачних вин.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

«Особливість цієї ділянки мікрозони Мала Гора не тільки в інсоляції (активному зігріванні сонцем), яка тут просто відмінна. Виноградник удень дуже гарно прогрівається, але більше того – після заходу сонця вже ґрунт, сам пагорб продовжують віддавати лозам тепло, акумульоване за день.

На цих терасах навіть узимку зростає зелена трава, що свідчить про те, що там утворився власний мікроклімат, гарно зберігається тепло», – розповідає директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!