Україна стрімко наздоганяє Польщу в рейтингу експортерів замороженої малини

0 190

Україна вже почала процес диверсифікації експорту замороженої малини, знижуючи залежність від постачань на ринок Польщі, яка вважається одним із найменш надійних торговельних партнерів у регіоні, пише SEEDS

Це дає змогу українським експортерам замороженої ягоди не тільки значно знизити ризики бізнесу, а й підвищити доходи від реалізації продукції, переконані аналітики EastFruit.

Зокрема, за перші три квартали 2023 року Україна змогла знизити питому вагу експорту замороженої малини до Польщі одразу на цілих 14 відсоткових пунктів із 62% до 48%. При цьому на тлі зростання загального обсягу експорту замороженої малини з України за вказаний період на 29% або 8,1 тис. тонн, обсяг експорту до Польщі знизився.

Читайте також: Відновлення ґрунтів потребує локального підходу, зважаючи на їх особливості

Найбільший приріст експорту української замороженої малини відзначено до Німеччини, яка, до речі, є головним і традиційним ринком збуту малини для Польщі. Прямі поставки замороженої малини з України за перші 9 місяців 2023 року в Німеччину зросли у 2,2 раза, або на 3 тис. тонн, і досягли 5,5 тис. тонн.


малина


Крім того, це рекордні обсяги експорту в цю країну з України за цей період. Аналогічні темпи приросту експорту замороженої малини з України зафіксовано і в напрямку Бельгії.

У відносному вимірі найбільший приріст поставок відзначався до Великої Британії, яка за перші три квартали 2023 року збільшила закупівлі української замороженої малини в 14 разів, увійшовши до десятки найбільших ринків збуту.

Також дуже важливою тенденцією є безперервне зростання поставок замороженої малини з України на ринок США, де ціни значно вищі, ніж у Європі.

“Для України зараз дуже важливо диверсифікувати експорт замороженої малини для підвищення середньої ціни реалізації продукції. Ці додаткові доходи вкрай важливі для підтримки тих, хто малину вирощують.

Тим паче, що я очікую відновлення попиту на заморожену малину у світі вже наступного сезону, і зараз потрібно не знижувати, а розширювати обсяги вирощування цієї ягоди.

Однак для успішної диверсифікації експорту потрібні інвестиції в доопрацювання продукції – в оптичне сортування, пакування та логістику”, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Україна наразі є чемпіоном світу за темпами нарощування експорту ягід. Тому, диверсифікація експорту малини є важливим кроком на шляху до світового лідерства в експорті малини.

У 2023 році Польща знизила обсяги експорту замороженої малини, а Україна, за перші 9 місяців, наростила їх на 29%. Наступного року, за оцінками EastFruit, обсяги виробництва малини в Польщі та Сербії знизяться, що дасть змогу Україні наблизитися до цих лідерів світового експорту малини й з часом, можливо, навіть їх випередити.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!