Україна відновлює експорт зернових: скільки ми можемо продавати без портів?

0 254

Через блокування портів з України неможливо експортувати значні обсяги олії, зернових, олійних культур та іншої продукції. Існують альтернативні шляхи – перевезення автомобільним та залізним транспортом через західний кордон. І такий експорт вже відновлюється. Вантажівки з кількома тисячами тонн кукурудзи минулого тижня вже поїхали до країн ЄС. Про це повідомив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Роман Сластьон, пише SEEDS.

Звичайно, експорт з допомогою сухопутного транспорту не може замінити морські постачання, але частину продукцію таким шляхом все ж можна реалізувати.

“Хоча б часткове відновлення експорту є вкрай важливим, адже забезпечує надходження необхідних коштів на проведення посівної – закупівлю дизпалива, насіння, добрив, ЗЗР та виплату заробітної плати. Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований. Налагодження сухопутних шляхів експорту через західні кордони України може забезпечувати потік до 600 тис. тонн на місяць. Звісно, це лише 10-15% спроможності, яка в нас була через морські порти, але все ж це також суттєво поліпшує спроможність проведення посівної”, – говорить Роман Сластьон.

Варто зазначити, що минулого року Україна зібрала рекордний врожай зерна. Зокрема, було зібрано в 42 млн тнн кукурудзи. До початку війни вдалося продати за кордон лише 18 млн тонн. Річна внутрішня потреба України в кукурудзі складає 7 млн тонн. Тому Україна мала би експортувати ще 17 млн тонн кукурудзи.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!